Absolutním vítězem soutěže E.ON Energy Globe je Hostětín

blank

Obec z podhůří Bílých Karpat zvítězila jak v kategorii Obec, vyhrála také národní cenu pro absolutního vítěze. Soutěž oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energie. Informoval o tom Slovácký deník.

„Hostětín je příkladem obce, která dlouhodobě klade důraz na trvale udržitelný rozvoj s co největší šetrností k životnímu prostředí. Obec aktivně využívá místní zdroje a také energetické suroviny. Přestože jde o malou bělokarpatskou vesnici se zhruba 200 obyvateli, její ekologické a dobře fungující projekty slouží jako vzor pro další samosprávy,“ uvedli organizátoři soutěže.

Podle starosty Jaroslava Bolečka začali v Hostětíně s ekologickým přístupem už před 25 lety, kdy vybudovali ekologickou čistírnu. Ta podle něj slov odstartovala další podobné projekty, jako jsou solární panely, fotovoltaické elektrárny, výtopna na biomasu z regionálních zdrojů či šetrné veřejné osvětlení. Dále zde funguje rovněž biomoštárna a vzdělávací centrum Veronica. Obec v roce 2010 navštívil britský princ Charles.

Scroll to Top