Firmy mohou žádat o podporu inovací

blank

Agentura pro podnikání a inovace (API) zahájila příjem žádostí o dotace v poslední výzvě programu Inovace. Vyhlásilo ji 1. září 2020 ministerstvo průmyslu a obchodu, které je řídicím orgánem OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

Firmy mohou žádat o podpoření produktových, procesních, organizačních a marketingových inovací. Zvýhodněny budou projekty na efektivnější nakládání s vodou pro řešení rizik spojených s projevy sucha. Podnikatelé mohou získat až 75 milionů korun. Žádosti bude API přijímat do 29. ledna 2021. Připraveno je 1,5 miliardy.

„Výzva je určená především malým a středním podnikům, které mohou dotace využít k zavedení unikátních know-how vzniklých ve spolupráci s akademickým a výzkumným sektorem nebo vlastním ukončeným výzkumem a vývojem nebo pro zvýšení efektivity interních procesů v oblasti inovací. Celkovým důsledkem finanční podpory do inovací firem by měl být nárůst počtu českých firem v pozicích technologických lídrů,“ řekl Lukáš Vymětal, generální ředitel Agentury pro podnikání a inovace.

Scroll to Top