Zamykání Moravice proběhne 19. září

blank

V souladu s Kalendářem vodáckých akcí MS kraje pro rok 2020 proběhne organizovaná vodácká akce Zamykání Moravice. Zvýšený průtok bude Povodí Odry zajišťovat 19. a 20. září.

Požadované množství 13 kubíků za vteřinu od vodního díla Kružberk a 2,5 kubíku za vteřinu od jezu Podhradí se bude vypouštět v sobotu od sedmi do jedenácti hodin a v neděli od osmi do dvanácti hodin. Mimo uvedenou dobu poteče z přehrady množství podle aktuální hydrologické situace.

Například předloni bylo v Moravskoslezském kraji kolem sjezdů rušno. Povodí Odry zrušilo červencový i srpnový sjezd řeky, což se řadě vodáků nelíbilo. Na vině byly extrémně nízké stavy vody. Podle mluvčí Povodí Odry Šárky Vlčková vodohospodáři musí myslet kromě vodáků i na ostatní, kteří řeku využívají.

„Rekreace má nejnižší prioritu. S tím byli organizátoři opakovaně seznamováni. To, že byly zrušeny některé sjezdy v Čechách, vypovídá o nebezpečí sucha. Navíc jde o jev, který se dlouhodobě vyvíjí a jeho řešení trvá měsíce i roky,“ vysvětlila Vlčková.

Scroll to Top