Vyškov hlásí opravený aquapark

blank

Nová lákadla připravili pro zájemce ve venkovním areálu vyškovského akvaparku. Bazén má novou vanu nebo šestnáct metrů dlouhou skluzavku. Rekonstrukce si vyžádala 57 milionů. Informoval o tom Deník.

„V nerezové vložce vzniklo částečné příčné přepažení, dvě dráhy pro plavce jsou klasické padesátimetrové. Dalších šest drah má poloviční délku, zbytek nové vany se proměnil v rekreační bazén s mnoha vodními atrakcemi,“ uvedl starosta Vyškova Karel Jurka. K dispozici jsou podle Deníku masážní trysky, vodní stěna, trubkové masážní lavice a pololehátka, vodní číše i vodní chrliče či houpací záliv. S otevřením pro návštěvníky provozovatelé zatím nepočítají.

„Hovoříme o filtrech, cirkulačních čerpadlech, potrubních rozvodech, dávkovací automatice nebo okruzích desinfekce. A to jak pro venkovní bazén, tak dětské brouzdaliště. Nechybí doplnění UV lamp, sadové úpravy, nová vstupní brodítka včetně rozvodů vody, změn se dočkal bazénový ochoz včetně oplocení a zábradlí,“ popsal ředitel Správy majetku města Vyškov Jaroslav Hastík.

Venkovní bazén funguje zhruba čtyřicet let. Na mnoha místech  protékal, opadávala keramika nebo došlo ke zlomení vany. „Pokud bychom řešili pouze část problémů, tak nás budou v následujících letech čekat další výdaje. Tehdejší stav jednoduše dosáhl hranice životnosti. Projektanti vyčíslili další náklady, které by nás neminuly,“ reagoval vyškovský místostarosta Roman Celý. Podle něj je areál připravený na příští sezonu.

„Byla to velká investice, u které jsme nechtěli nic podcenit ani uspěchat. Životnost celého areálu jsme takto prodloužili. Nezapomínejme ani na úsporu peněz při pravidelné údržbě s ohledem na spotřebu vody a množství užívané chemie,“ dodal Celý.

Scroll to Top