Povod├ş Moravy dokon─Źilo ├║pravy protipovod┼łov├ę ochrany v Post┼Öelmov─Ť

blank

Vodohospod├í┼Öi z├írove┼ł jednotce sboru dobrovoln├Żch hasi─Ź┼» Post┼Öelmov p┼Öedali nov├ę mobiln├ş hrazen├ş, kter├ę je leh─Ź├ş, snadno se instaluje a zlep┼í├ş akceschopnost Post┼Öelmova p┼Öi zvl├íd├ín├ş povodn├ş. Pr├íce na protipovod┼łov├ę ochran─Ť byly zah├íjeny v polovin─Ť dubna a skon─Źily v polovin─Ť srpna. Vy┼ż├ídaly si 1,7 milionu.

ÔÇ×Navrhli jsme a zhotovili mobiln├ş hrazen├ş z leh─Źen├Żch materi├íl┼» tak, aby jeho instalace v dob─Ť nastupuj├şc├ş povodn─Ť byla rychl├í a jednoduch├í. Sou─Źasn─Ť s t├şm jsme provedli ter├ęnn├ş a stavebn├ş ├║pravy st├ívaj├şc├şch protipovod┼łov├Żch zd├ş tak, aby byly kompatibiln├ş s mobiln├şm hrazen├şm a efektivn─Ť zaji┼í┼ąovaly protipovod┼łovou ochranu,ÔÇť popsal gener├íln├ş ┼Öeditel Povod├ş Moravy V├íclav Gargul├ík.

K ├║prav├ím podle podniku do┼ílo na sedmi m├şstech, na kter├Żch je protipovod┼łov├í ochrana p┼Öeru┼íena kv┼»li pr┼»jezdu a pr┼»chodu. Dal┼í├ş ├║pravy vedly k z├║┼żen├ş otvor┼» pro mobiln├ş st─Ťny tak, aby st├íle umo┼ż┼łovaly pr┼»jezd, ale aby nevytv├í┼Öely zbyte─Źn├ę n├íroky na velikost a t├şm hmotnost mobiln├şch prvk┼». Do┼ílo tak├ę k nav├Ż┼íen├ş pat pro mobiln├ş hrazen├ş, aby mohlo b├Żt v dob─Ť povod┼łov├Żch pr┼»tok┼» instalov├íno v─Źas je┼ít─Ť p┼Öed nastoup├ín├şm hladiny.

P┼Öi realizaci prob├şhala spolupr├íce s obc├ş Post┼Öelmov. ÔÇ×Obec zajistila ─Ź├íst dovezen├ę zeminy, kter├í byla pot┼Öebn├í pro n├íjezdy ke zv├Ż┼íen├Żm pat├ím n─Ťkter├Żch hrazen├ş. Spr├ívce toku p┼Öedal mobiln├ş hrazen├ş z leh─Źen├Żch materi├íl┼» JSDH Post┼Öelmov 6. srpna 2020 k ulo┼żen├ş do po┼ż├írn├ş zbrojnice,ÔÇť doplnil starosta Post┼Öelmova Ji┼Ö├ş Pumprla.

Scroll to Top