Otužilci vítali rok 2020 v Miladě

blank

Poslední den v roce 2019 trávila skupina otužilců plaváním v jezeře Milada. „Před pěti lety jsme si řekli, že se zkusíme pravidelně scházet a uvidíme, jak dlouho nám to vydrží. Nejprve nás bylo šest, postupně se přidávali další lidé a nyní je nás přes třicet,” sdělil za otužilce Darek Beneš. Miladu rovněž čekají významné investice. 

Areál jezera spravuje státní podnik Palivový kombinát Ústí. Vznikne zde centrální kanalizace, přípojky pitné vody pro hlavní pláž a elektrické a vodovodní přípojky. Jedním z nejdůležitějších projektů bude zlepšení přístupnosti všech částí jezera pro složky Integrovaného záchranného systému a bezpečnostní službu. Dojde také na čištění tří kilometrů koryta Modlanského potoka, sanace a každoroční opravy stávajících komunikací.

Most také nechá do jezera dopustit vodu. Hladina nádrže vzniklé zatopením lomu klesla kvůli vypařování vody a dlouhodobému suchu. Nyní se zvýší o 50 centimetrů. Akce vyjde na 1,77 milionu korun. Radní již schválili zadání veřejné zakázky společnosti Palivový kombinát Ústí nad Labem, která spravuje jezera Most, Milada u Ústí nad Labem a další plochy po těžbě uhlí na severu Čech. Lokalitu Matylda vlastní město.

Ilustrační foto

Scroll to Top