Dvůr Králové odkoupí čistírnu odpadních vod

blank

Letité spory ve Dvoře Králové nad Labem jsou u konce. Městské vodovody a kanalizace Dvůr Králové nad Labem odkoupí za 120 milionů od společnosti Evorado Import čistírnu odpadních vod. Zároveň město doplatí necelých 38 milionů za čištění odpadních vod od ledna 2014 do listopadu 2019, čímž tak dojde k definitivnímu vypořádání vzájemných nároků mezi Dvorem Králové nad Labem jako vlastníkem městské kanalizace a společností Evorado Import jako dosavadním vlastníkem čistírny a společností Litave jako dosavadním provozovatelem čistírny.

„Rozhodnutí zastupitelů vítám. Poté, co budou všechny smlouvy podepsány a dojde ke vkladu kupní smlouvy do katastru nemovitostí a k úhradě vyrovnání, budou ukončeny všechny dosavadní soudní spory, které se táhnou přes 10 let. Přestože město a MěVaK čeká ještě hodně práce, protože bude třeba řešit intenzifikaci čistírny, budeme moci konečně tuto kapitolu uzavřít a začít se naplno věnovat rozvoji Dvora Králové nad Labem,“ uvedl loni na podzim starosta Jan Jarolím.

MěVaK si půjčí 100 milionů korun od banky. Z těchto peněz uhradí 120 milionů za odkup čistírny odpadních vod od dosavadního vlastníka. Mezi důležité okolnosti patří podle Deníku dohoda, že obě strany vezmou zpět aktivní soudní podání a udělají za nimi definitivně tlustou čáru. Před časem se spor na východě Čech vyhrotil do takové míry, že majitel čistírnu odstavil a město vypouštělo dva dny splašky do Labe. Obě strany byly potrestány pokutou a přislíbily, že se podobný útok na životní prostředí nebude opakovat.

Scroll to Top