Babi┼í polet├ş do Turecka, ┼íance pro ─Źesk├ę export├ęry

blank

Pos├şlit vz├íjemn├ę vztahy a vym─Ťnit si n├ízory na evropsk├ę i mezin├írodn├ş ot├ízky chce podle Lidov├Żch novin na st├ítn├ş n├ív┼ít─Ťv─Ť v Turecku premi├ęr Andrej Babi┼í. ┼śe┼íit se bude nap┼Ö├şklad projekt nedostav─Ťn├ę hn─Ťdouheln├ę elektr├írny Adularya, na kter├ęm se pod├şlely ─Źesk├ę firmy. Krom─Ť Babi┼íe jede do Turecka ministr pr┼»myslu a obchodu Karel Havl├ş─Źek a tuzem┼ít├ş podnikatel├ę.

Babi┼í se v┬áAnka┼Öe setk├í s prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem, p┼Öedsedou parlamentu a n─Ťkolika ministry. V┬áIstanbulu zah├íj├ş podnikatelsk├ę f├│rum a nav┼ít├şv├ş technologick├Ż park. Turecko je v┬áobchodn├ş oblasti v├Żznamn├Żm partnerem ─îesk├ę republiky.

Podle Hospod├í┼Ösk├ę komory ─îR┬ánab├şz├ş Turecko ─îesku p┼Ö├şle┼żitosti zejm├ęna v energetice, obrann├ęm pr┼»myslu, d┼»ln├şch technologi├şch, automobilov├ęm pr┼»myslu, dopravn─Ť-stroj├şrensk├ęm pr┼»myslu a e-commerce. St├ítn├ş investice Turk┼» sm─Ť┼Öuj├ş i do ─Źist├şren odpadn├şch vod, ├║praven vody, vodovod┼», v├Żstavby kanaliza─Źn├şch syst├ęm┼» a spaloven.

Ro─Źn─Ť vyveze ─îesk├ę republika do Turecka zbo┼ż├ş za 53 miliard korun. Jedn├í se zejm├ęna o automobilov├Ż pr┼»mysl, ─Źerpadla ─Źi hov─Ťz├ş dobytek. Dovoz z┬áTurecka dosahuje zhruba 36 miliard ro─Źn─Ť.

Scroll to Top