Jihlava zve┼Öejnila z├ím─Ťr pronajmout vod├írensk├Ż majetek

blank

Krajsk├ę m─Ťsto nab├şdlo k┬ápron├íjmu vod├írensk├Ż majetek za 72 milion┼» korun ro─Źn─Ť. Platnost by m─Ťla b├Żt do konce roku 2020. Jako prvn├ş o tom informoval jihlavsk├Ż investigativn├ş port├íl obcasnik.eu.

ÔÇ×Ne─Źekan├Ż postup m─Ťsta p┼Öi pron├íjmu majetku toti┼ż m┼»┼że nazna─Źovat dohodu nebo z├írodek dohody s Vod├írenskou a.s. jako sou─Źasn├Żm provozovatelem. Vod├írenskou pln─Ť vlastn├ş Svaz vodovod┼» a kanalizac├ş (SVAK) Jihlavsko. P┼Öed n─Ťkolika lety Jihlava ze SVAKu ode┼íla se z├ím─Ťrem provozovat vodovody a kanalizace na ├║zem├ş m─Ťsta samostatn─Ť. T├şm za─Źaly spory o provozov├ín├ş miliardov├ęho vod├írensk├ęho majetku,ÔÇť vysv─Ťtlil port├íl obcasnik.eu.

Jihlava tak├ę po┼ż├ídala Kraj Vyso─Źina o pou┼żit├ş institutu ve┼Öejn├ę slu┼żby, a ten tak z┼Öejm─Ť rozhodne je┼ít─Ť tento rok. Nejnov─Ťj┼í├şm z├ím─Ťrem Jihlavy je s┬ánejv─Ťt┼í├ş pravd─Ťpodobnost├ş pronajmout vod├írensk├Ż majetek s pr├ívem hospoda┼Öen├ş, kter├Ż Jihlava prokazateln─Ť vybudovala, a pr├ívo hospoda┼Öen├ş sv─Ť┼Öila Svazu vodovod┼» a kanalizac├ş Jihlavsko.

ÔÇ×Pr├ívo hospoda┼Öen├ş Svazu vodovod┼» a kanalizac├ş Jihlavsko skon─Źilo okam┼żikem odchodu Jihlavy z vod├írensk├ęho svazku. Nejvy┼í┼í├ş soud konstatoval, ┼że Vod├írensk├í jako provozovatel majetku Jihlavy si nem┼»┼że vyb├şrat, komu bude platit n├íjemn├ę. Sou─Źasn├Ż provozovatel vod├írensk├ę infrastruktury si ale m┼»┼że vybrat, jestli m├í z├íjem i nad├íle provozovat vod├írensk├Ż majetek krajsk├ęho m─Ťsta zdarma v r├ímci institutu ve┼Öejn├ę slu┼żby na┼Ö├şzen├şm Krajsk├ęho ├║┼Öadu Kraje Vyso─Źina nebo v klasick├ęm podnikatelsk├ęm modelu na z├íklad─Ť dohody s m─Ťstem Jihlavou,ÔÇť doplnil obcasnik.eu. Situaci budeme nad├íle sledovat.

Scroll to Top