Lesy ČR opět věnují vánoční stromky zařízením pro děti

blank

I v roce 2018 podpoří státní podnik Lesy ČR instituce pomáhající dětem. Největší zájem o stromky je pravidelně v Moravskoslezském a Ústeckém kraji. Od 19. listopadu do 7. prosince je možné objednávat na www.vanocnistromkydetem.cz.

„Od roku 2015, kdy se s projektem začalo, podnik věnoval do dětských domovů, center, léčeben, ozdravoven i oddělení nemocnic, Klokánků či azylových domů pro rodiče s dětmi asi 1050 vánočních stromků z lesních prořezávek. V tradici letos pokračujeme,“ uvedl generální ředitel podniku Lesy ČR Josef Vojáček.

Jak stromky objednat radí koordinátorka projektu Ladislava Řehounková. „Po vstupu do aplikace zvolte typ subjektu a kraj. Pak zařízení vyberte ze seznamu, doplňte kontaktní údaje i počet a velikost stromků. Pokud zařízení v seznamu nenajdete, přestože patří do vybrané množiny, pošlete email s žádostí o dodatečnou registraci,“ vysvětlila Řehounková.

Lesy ČR obhospodařují více než 1,2 miliony hektarů lesního majetku, tedy šestinu plochy ČR a zhruba polovinu lesů v zemi. Pečují rovněž o více než 39 tisíc kilometrů vodních toků, tedy přibližně o třetinu jejich délky v tuzemsku. Letos chce podnik do jejich obnovy či údržby uvolnit 300 milionů korun. V roce 2017 modernizoval infrastrukturu za 200 milionů korun, rok předtím to bylo 120 milionů.

Ilustrační foto: Vánoční stromky Trojan 

Scroll to Top