Vych├íz├ş letn├ş dvoj─Ź├şslo ─Źasopisu SOVAK

blank

SOVAK ─îR upozor┼łuje na nov├ę dvoj─Ź├şslo sv├ęho ─Źasopisu.┬áOrganizace sdru┼żuje pr├ívnick├ę a fyzick├ę osoby, jejich┼ż p┼Öedm─Ťtem ─Źinnosti je z├ísobov├ín├ş vodou nebo odv├íd─Ťn├ş a ─Źi┼ít─Ťn├ş ─Źi jin├í likvidace odpadn├şch vod, vlastn├şky, spr├ívce ─Źi provozovatele vodovod┼» a kanalizac├ş pro ve┼Öejnou pot┼Öebu a p┼Ö├şmo souvisej├şc├ş vodohospod├í┼Ösk├ę infrastruktury, rozvoj nebo v├Żstavba vodovod┼» a kanalizac├ş pro ve┼Öejnou pot┼Öebu a spolupr├íce s oborem vodovod┼» a kanalizac├ş pro ve┼Öejnou pot┼Öebu.┬áVodarenstvi.cz upout├ívku zve┼Öej┼łuje s drobn├Żmi redak─Źn├şmi ├║pravami.

Ob├ílka ─Ź├şsla 7ÔÇô8/2018 ─Źasopisu Sovak zobrazuje ─Ź├íst pl├ínu rekonstrukc├ş vodovodn├ş s├şt─Ť. Vztahuje se k┬átextu Pl├ínov├ín├ş rekonstrukc├ş vodovod┼» a kanalizac├ş a sni┼żov├ín├ş ├║nik┼» vody ve vod├írensk├ęm syst├ęmu Milana M├şky z Vod├írensk├ę spole─Źnosti T├íborsko┬áa Zde┼łka Svit├íka z┬áDHI, v┬án─Ťm┼ż se dozv├şte o zku┼íenostech s┬ávyu┼żit├şm n├ístroje multikriteri├íln├ş anal├Żzy Pl├ín rekonstrukce a aplikace Monitor ├║nik┼». Na vyu┼żit├ş GIS se zam─Ť┼Öily i dal┼í├ş dva ─Źl├ínky uvnit┼Ö ─Ź├şsla, a to od Ivana Bayera, Michaela Knoppa a Libora Bure┼íe z┬áodborn├ę komise GIS SOVAK ─îR:┬áPodpora GIS pro vyjad┼Öovac├ş slu┼żbu a Rizika zve┼Öejn─Ťn├ş a poskytov├ín├ş informac├ş o vodohospod├í┼Ösk├ę infrastruktu┼Öe v port├ílu vyjad┼Öovac├ş slu┼żby. Komise GIS p┼Öipravuje na toto t├ęma semin├í┼Ö, kter├Ż prob─Ťhne dne 10. ┼Ö├şjna v┬áBudov─Ť odborov├Żch svaz┼» na ┼Żi┼żkov─Ť v┬áPraze.

Zpr├ívu z┬ákonference Problematika provozov├ín├ş vodohospod├í┼Ösk├ę infrastruktury, kter├í prob─Ťhla v┬ádubnu ve ┼Ż─Ć├íru nad S├ízavou a uspo┼Ö├ídal ji SOVAK ─îR ve spolupr├íci s┬áMedim,┬áp┼Öipravil Filip Wanner. Historii, sou─Źasnost a budoucnost reten─Źn├şch n├ídr┼ż├ş na jednotn├ę stokov├ę s├şti m─Ťsta Brna p┼Öedstavil ─Źl├ínek Reten─Źn├ş n├ídr┼że na stokov├ę s├şti m─Ťsta Brna Ond┼Öeje Pavl├şka, Alexandry Hradsk├ę a Karol├şny Koutn├şkov├ę z┬áAQUATIS. O tom, jak prob├şhala renovace ─Ź├ísti ├Üpravny vody v┬áPodol├ş na vod├írensk├ę muzeum se v├şce dozv├şte v┬ározhovoru s┬áprof. Ing. Arch. Arno┼ítem Navr├ítilem, CSc.,┬ákter├Ż p┼»sob├ş na fakult─Ť architektury ─îVUT Praha.

├Üpravna vody v┬áOstrav─Ť-Nov├ę Vsi slav├ş letos 110 let od uveden├ş do provozu a o jej├şch z├íkladn├şch historick├Żch mezn├şc├şch a v├Żznamu se dozv├şte v ─Źl├ínku Libora Frydrycha ze spole─Źnosti Ostravsk├ę vod├írny a kanalizace. V├Żro─Ź├ş slav├ş tak├ę vod├írensk├Ż are├íl v┬áPraze na Letn├ę, a to 130 let, v┬á─Źasopisu ho p┼Öipomn─Ťl┬áhistorik z┬áPra┼żsk├Żch vodovod┼» a kanalizac├ş Jaroslav J├ísek. K┬áhistorii, konkr├ętn─Ť k┬ázaj├şmav├Żm objekt┼»m vznikl├Żm d├şky masivn├şmu rozvoji industrializace na po─Ź├ítku 19. stolet├ş ÔÇô hasic├şm v─Ť┼ż├şm koksoven, se v├í┼że dal┼í├ş ─Źl├ínek Roberta Ko┼Ö├şnka z┬áV├Żzkumn├ęho ├║stavu vodohospod├í┼Ösk├ęho T. G. Masaryka, v.v.i., pobo─Źky Ostrava. Text vznikl v r├ímci projektu V─Ť┼żov├ę vodojemy ÔÇô identifikace, dokumentace, prezentace, nov├ę vyu┼żit├ş.

─îtvrtletn├şk Fr├Żdlantsk├ę vod├írensk├ę spole─Źnosti p┼Öedstavila ve voln├ęm seri├ílu o komunikaci vod├írensk├Żch spole─Źnost├ş Helena Syrov├ítkov├í, ┼í├ęfredaktorka m─Ťs├ş─Źn├şku Kalend├í┼Ö. Z├ístupci SOVAK ─îR v┬áEurEau Ond┼Öej Bene┼í a Radka Hu┼íkov├í p┼Öipravili pravideln├ę┬ázpr├ívy z┬ájedn├ín├ş valn├ęho hromady a p┼Öedstavenstva EurEau a zased├ín├ş komise EurEau pro pitnou vodu EU1. V┬ánekrologu┬ávzpomenula redak─Źn├ş rada na dlouholet├ęho ─Źlena redak─Źn├ş rady ─Źasopisu Sovak a vodohospod├í┼Öe Josefa Bene┼íe, kter├Ż zem┼Öel 18. ─Źervna n├íhle ve v─Ťku 89 let. Rubrika┬áZ┬áregion┼»┬áp┼Öinesla zaj├şmav├ę informace o investic├şch, stavb├ích, rekonstrukc├şch i akc├şch a technologi├şch u┬ávod├írensk├Żch spole─Źnost├ş ÔÇô ─Źlen┼» SOVAK ─îR. Co v┼íe ─Ź├şslo ─Źasopisu zahrnuje, m┼»┼żete zjistit z┬ájeho┬áObsahu.

 

Scroll to Top