Chomutov chce do Kamencov├ęho jezera investovat 100 milion┼»

blank

V┬áhorizontu deseti let chce Chomutov investovat do Kamencov├ęho jezera 100 milion┼» korun. Ji┼ż byla ukon─Źena architektonick├í sout─Ť┼ż. Jej├ş v├şt─Ťz zpracuje pro radnici ├║zemn├ş studii rekrea─Źn├şho are├ílu. Informoval o tom port├íl idnes.cz.

ÔÇ×Pokud m├í Kamencov├ę jezero b├Żt skute─Źnou perlou Kru┼ín├Żch hor, jak ho ─Źasto ozna─Źuj├ş turistick├ę bro┼żury, mus├şme se koncep─Źn─Ť v─Ťnovat jeho rozvoji. D├şky architektonick├ę sout─Ť┼żi m├íme dokument, kter├Ż pom┼»┼że p┼Öi rozhodov├ín├ş o budouc├şch investic├şch do are├ílu a jeho okol├ş,ÔÇť sd─Ťlil n├ím─Ťstek chomutovsk├ęho prim├ítora David Dinda. Jezero se nach├íz├ş v obytn├ę z├│n─Ť, proto mus├ş architekti ┼Öe┼íit dopravn├ş dostupnost nebo n├ívaznost na sousedn├ş turistick├ę c├şle, jako jsou zoopark ─Źi Velk├Ż otvick├Ż rybn├şk zvan├Ż Banda. D├íle mus├ş zohlednit ochranu ┼żivotn├şho prost┼Öed├ş, chemick├ę slo┼żen├ş vody, pot┼Öeby rekrea─Źn├şho are├ílu s jeho ubytovac├şmi a stravovac├şmi funkcemi a dopl┼łuj├şc├şmi slu┼żbami.

Nez├ívisl├í odborn├í porota se rozhodla pro n├ívrh brn─Ťnsk├ę architektonick├ę kancel├í┼Öe Refuel. ÔÇ×N├ívrh v├şt─Ťze a p┼Öedev┼í├şm vizualizace, kter├ę p┼Öedstavujeme, nejsou kone─Źnou podobou lokality. P┼Öedstav├ş ale jak architektonick├Ż, tak urbanistick├Ż sm─Ťr, kter├Żm by se m─Ťl rozvoj ub├şrat,ÔÇť vysv─Ťtlila vedouc├ş m─Ťstsk├ęho odboru rozvoje a investic Jana Tr├Âglov├í. V┬álokalit─Ť vzniknou t┼Öi nov├í prostranstv├ş. Prvn├şm z nich bude Kamencov├ę n├ím─Ťst├ş, kter├ę spoj├ş jezero se zooparkem a vytvo┼Ö├ş d┼»stojn├Ż vstup z centra m─Ťsta. Druh├Żm Sportovn├ş n├ím─Ťst├ş, kter├ę umo┼żn├ş vstup k jezeru od aquaparku. T┼Öet├şm pak bude hr├íz mezi jezerem a otvick├Żm rybn├şkem, kde by mohl vyr┼»st hotel. M─Ťsto u┼ż tak├ę nechalo odbahnit ─Ź├íst jezera a dal┼í├ş odbahn─Ťn├ş chyst├í u otvick├ę pl├í┼że.

Scroll to Top