Výstavba kanalizace v Písečné na Frýdecko-Místecku

blank

V Písečné mají podepsanou smlouvu o dílo a následovat budou přípravné práce. Podle starosty obce Davida Ćmiela se jedná o dva projekty. Prvním je realizace splaškové kanalizace, druhým stavba chodníku včetně inženýrských sítí.

„Vodovodní řad prodloužíme o 300 metrů, zároveň postavíme kilometr dlouhý chodník, což bude podél hlavní silnice od jednoho konce obce na druhý, nebude chybět dešťová kanalizace podél hlavní silnice. Chceme vše udělat při jednom kopání,“ řekl starosta David Ćmiel. Náklady se pohybují kolem 54 milionů korun, z čehož náklady na splaškovou kanalizaci pokryje z 63,7 procent dotace z Operačního programu Životní prostředí. O dotaci na chodník obec požádala Státní fond dopravní infrastruktury.

„V obci postavíme 7,3 kilometru kanalizačních sítí, na které by se mělo napojit 630 obyvatel z tisícovky, která zde žije. Stavba musí být hotova do září příštího roku, budeme na to mít 540 dnů,“ doplnil Ćmiel. Písečná, původní horská osada a součást Jablunkova, se nachází na pravém břehu řeky Olše. Samotnou obcí protéká potok Kotelnice. Na jejím území stojí zhruba 180 trvale obydlených domů.

Foto: Obec Písečná 

Scroll to Top