Čtvrtinový pokles zisku pro Rybářství Třeboň

blank

Třeboňským rybářům klesl zisk. Holding měl za poslední obchodní rok od října 2016 do září 2017 konsolidovaný provozní zisk 49,4 milionu korun, což znamená meziročně snížení o 26 procent. Konsolidovaný zisk po zdanění klesl o 27 procent na 38,4 milionu korun. Čistý obrat byl 342,2 milionu. Znamená to meziroční pokles o devět procent. Rybářství plánuje, že v nynějším obchodním roce vyprodukuje 3200 tun ryb. Informace byly zveřejněny ve výroční zprávě Rybářství Třeboň ve Sbírce listin.

Akciová společnost Rybářství Třeboň z prodeje ryb utržila 139,7 milionu korun. Tržby z prodeje zboží, výrobků a služeb klesly holdingu meziročně o devět procent na 308,5 milionu. V minulém obchodním roce klesl zisk po zdanění o šest procent na 20,7 milionu. Aktiva společnosti mají hodnotu kolem miliardy korun. Podle předsedy představenstva Josefa Malechy zisk klesl především kvůli zvýšení osobních nákladů a mírnému nárůstu nákladů u spotřeby krmiv a na některé služby.

Letošní jarní výlovy rybářství zahájilo v polovině března. „V zimním období se nám dokonce podařilo vylovit několik rybníků s tržní rybou, trošku se nám jarní lovení posunulo do zimního. To, že rybníky nemají ledový příkrov, má vliv na rybožravé predátory, kormorány, což je nepříjemné, ale že by to bylo dramatické, to říct nemůžu. Očekáváme, že intenzivní tah kormoránů přijde spíš na jaře,“ informoval na konci února Malecha. Rybářství Třeboň je největším producentem sladkovodních ryb v Evropě a hospodaří ve 440 rybnících o celkové výměře 8 000 hektarů.

Scroll to Top