Pra┼żsk├í vodohospod├í┼Ösk├í spole─Źnost d├í v roce 2018 na opravy vodovod┼» a kanalizac├ş ...

blank

M─Ťstsk├í PVS, kter├í spravuje pra┼żskou vodohospod├í┼Öskou s├ş┼ą, proinvestovala k┬álistopadu 2017 2,23 miliardy korun a do konce roku by to m─Ťlo b├Żt 2,271 miliardy. Zat├şm je ─Ź├ístka zn├ím├í za prvn├ş t┼Öi ─Źtvrtlet├ş. Podle pra┼żsk├ę radn├ş Jany Plam├şnkov├ę se jedn├í o rekordn├ş ─Ź├ístku.

V┬ásou─Źasnosti Praha nap┼Ö├şklad dokon─Źuje kanaliza─Źn├ş sb─Ťra─Ź do B─Ťchovic, po jeho┼ż dostavb─Ť bude zru┼íena m├şstn├ş zastaral├í ─Źist├şrna odpadn├şch vod.┬áStejn─Ť tak chce podle Plam├şnkov├ę Praha realizovat sb─Ťra─Ź do T┼Öebonic, kde je┼ít─Ť st├íle nen├ş kanalizace. Probl├ęm je ├║dajn─Ť v┬án─Ťkter├Żch majitel├şch pozemk┼». Dal┼í├ş sb─Ťra─Ź m├í pro zm─Ťnu v├ęst do Uh┼Ö├şn─Ťvsi.

Metropole pl├ínuje podle st┼Öedn─Ťdob├ęho investi─Źn├şho pl├ínu ze z├í┼Ö├ş 2017 mezi lety 2018 a 2022 investovat do vodohospod├í┼Ösk├ę infrastruktury celkem 17,72 miliardy K─Ź.

Pra┼żsk├í vodohospod├í┼Ösk├í spole─Źnost je stoprocentn─Ť vlastn─Ťna Prahou a star├í se o vodohospod├í┼Öskou infrastrukturu.┬áSamotnou distribuci vody pak maj├ş na starost Pra┼żsk├ę vodovody a kanalizace spadaj├şc├ş do francouzsk├ęho koncernu Veolia. PVS jim vodohospod├í┼Öskou infrastrukturu pronaj├şm├í.

 

Scroll to Top