Moravskoslez┼ít├ş hygienici zak├ízali koup├ín├ş v rybn├şku Bohu┼íov a nedoporu─Źuj├ş n├ídr┼że Ba┼íku a ...

blank

Anal├Żzy odebran├Żch vzork┼» vody potvrdily na n─Ťkter├Żch n├ídr┼ż├şch v Moravskoslezsk├ęm kraji v├Żskyt toxick├Żch sinic v┬ánepovolen├Żch hodnot├ích. Z├íkaz koup├ín├ş plat├ş v┬árybn├şku Bohu┼íov na Brunt├ílsku a lidem nen├ş doporu─Źeno koup├ín├ş v┬án├ídr┼ż├şch Ba┼íka a Bru┼íperk na Fr├Żdecko-M├şstecku.

ÔÇ×Koup├ín├ş na t─Ťchto m├şstech se nedoporu─Źuje. U Bru┼íperku nav├şc p┼Öetrv├ív├í riziko p┼Ö├ştomnosti cerk├íri├ş, kter├ę mohou zp┼»sobit koupaj├şc├şm se zdravotn├ş probl├ęmy ÔÇô vyr├í┼żky doprov├ízen├ę intenz├şvn├şm sv─Ťd─Ťn├şm,ÔÇť uvedla krajsk├í hygieni─Źka Helena ┼áeb├íkov├í.

V┬áposledn├şch dnech kontrolovali hygienici kvalitu vody tak├ę z┬áOle┼ín├ę a ┼Żermanick├ę p┼Öehrady a d├íle se zam─Ť┼Öili na n├ídr┼że na Novoji─Ź├şnsku, kde byly kontrolov├íny n├ídr┼że Kacabaja, V─Ťt┼Ökovice, ─îer┼ą├ík a ├Üdol├ş mlad├Żch. ÔÇ×Kvalita vody na ostatn├şch vodn├şch ploch├ích na Fr├Żdeckom├şstecku a Novoji─Ź├şnsku je vyhovuj├şc├ş,ÔÇť pokra─Źovala ┼áeb├íkov├í.

Mimo┼Ö├ídn─Ť do┼ílo k┬áodb─Ťru vzork┼» z┬ábohu┼íovsk├ęho rybn├şku na Brunt├ílsku. ÔÇ×Hydrobiologick├Ż rozbor prok├ízal masivn├ş rozvoj toxick├Żch sinic v hodnot├ích, kter├ę ji┼ż p┼Öedstavuj├ş v├Żznamn├ę zdravotn├ş riziko pro koupaj├şc├ş se. Z tohoto d┼»vodu vydal org├ín ochrany ve┼Öejn├ęho zdrav├ş dne┼ín├şho dne z├íkaz koup├ín├ş v t├ęto n├ídr┼żi,ÔÇť uzav┼Öela ┼áeb├íkov├í.

Zdroj: Patriot Magaz├şn┬á

Foto: N├ídr┼ż Ba┼íka┬á

 

 

Scroll to Top