Nymbursko m├í z├ísoby vody minim├íln─Ť na dvacet let

blank

Do vrt┼» s┬ápitnou vodou kolem Pod─Ťbrad se vym├Żv├í voda z┬áLabe a jej├ş z├ísoby by nem─Ťly doj├şt. Sucho tak Nymbursku nehroz├ş. Podle p┼Öedsedy p┼Öedstavenstva Vodovod┼» a kanalizac├ş Nymburk Milo┼íe Petery jsou z├ísoby vody pro Nymbursko zaji┼ít─Ťny nejm├ęn─Ť na dvacet let.

St┼Öedo─Źesk├Ż okres Nymburk soused├ş na jihu s┬áokresem Kol├şn, na jihoz├ípad─Ť s┬áokresem Praha-v├Żchod a na severoz├ípad─Ť s┬áokresem Mlad├í Boleslav. Nymbursko se nach├íz├ş v┬álokalit─Ť na zvodn─Ťl├Żch p├şsk├ích, kter├ę jsou p┼Öirozenou filtrac├ş ├║zem├ş, a ze sta procent ─Źerp├í podzemn├ş vodu. Hydrologick├Ż pr┼»zkum vrt┼» v┬áokol├ş Pod─Ťbrad uk├ízal, ┼że se do nich vym├Żv├í voda z┬áLabe, kter├í se p┼Öirozen─Ť filtruje p┼Öes p├şsky.

P┼Öed ┼íesti lety byla dokon─Źena modernizace pod─Ťbradsk├ę ├║pravny vody, kter├í do dom├ícnost├ş na Nymbursku denn─Ť vy┼íle a┼ż jeden├íct tis├şc kub├şk┼» pitn├ę vody. Vodu z┬án├ş pij├ş i lid├ę na okraji okresu Ji─Ź├şn. Druh├í ├║pravna vody se nach├íz├ş v┬áP├şstech, kter├í z├ísobuje vodou dom├ícnosti kolem Po┼Ö├ş─Źan, Sadsk├ę nebo Kounic. ─îist├şrna dok├í┼że v┬áp┼Ö├şpad─Ť velk├ę hav├írie do─Źasn─Ť z├ísobovat i Nymburk. Z├ípadn├ş ─Ź├íst okresu z├ísobuje ├║pravna v┬áMilovic├şch. Nymbursko disponuje hustou s├şt├ş vodovodn├şch syst├ęm┼».

Zdroj: Nymbursk├Ż den├şk┬á

Scroll to Top