Letn├ş vyd├ín├ş ─Źtvrtletn├şku SmVaK Ostrava je zde

blank

Hlavn├ş ─Ź├íst ─Ź├şsla je v─Ťnov├ína dvaceti let┼»m od povodn├ş katastrofick├Żch rozm─Ťr┼», kter├ę zas├íhly povod├ş Odry a Moravy. V editorialu popisuje ┼Öeditel Ostravsk├ęho oblastn├şho vodovodu Ji┼Ö├ş Kom├şnek, jak s velkou vodou bojovali vodohospod├í┼Öi v ├║pravn├ích vody spole─Źnosti SmVaK Ostrava, aby byly zaji┼ít─Ťny dod├ívky pitn├ę vody obyvatel┼»m moravskoslezsk├ęho regionu.

Ve ─Źtvrtletn├şku najdou ─Źten├í┼Öi informace o n─Ťkolika investi─Źn├şch projektech, kter├ę byly v posledn├şch t├Żdnech zah├íjeny. Nechyb├ş ani informace o deratizaci potkan┼», kter├í prob├şh├í pravideln─Ť ka┼żd├ę jaro.

┼śeditel Ostravsk├ęho oblastn├şho vodovodu Ji┼Ö├ş Kom├şnek ve sv├ęm ─Źl├ínku detailn─Ť popisuje, jak se s povodn─Ťmi vypo┼Ö├íd├ívala vodohospod├í┼Ösk├í infrastruktura, ale tak├ę lid├ę, kte┼Ö├ş ji maj├ş v SmVaK na starost. V textu nechyb├ş ani informace o zp┼»soben├Żch ┼íkod├ích a opat┼Öen├şch, kter├í byla n├ísledn─Ť p┼Öijata.

S p┼Ö├şchodem letn├şch dn┼» souvis├ş napou┼ít─Ťn├ş baz├ęn┼». Na prvn├ş pohled ne┼íkodn├í ─Źinnost v┼íak ka┼żd├Żm rokem p┼Öin├í┼í├ş v├Żpadky v s├şti a sousedsk├ę spory. SmVaK Ostrava proto op─Ťt informuje o tom, jak spr├ívn─Ť a leg├íln─Ť napou┼ít─Ťt zahradn├ş baz├ęny. Sotva n─Ťkolik dn├ş star├Ż p┼Ö├şpad z D─Ťtmarovic na Karvinsku, kde neuk├ízn─Ťn├Ż ob─Źan kv┼»li napou┼ít─Ťn├ş baz├ęnu zp┼»sobil pokles tlaku v s├şti, kter├Ż za─Źali ┼Öe┼íit soused├ę, jim┼ż p┼Öestala t├ęct voda, budi┼ż varov├ín├şm.

Ok├ęnko do historie pak otev├şr├í ─Źl├ínek o ve┼Öejn├ęm vodovodu v Nov├ęm Ji─Ź├şn─Ť, kter├Ż byl vybudov├ín p┼Öed 125 lety. Redakce se bude za─Ź├ítk┼»m z├ísobov├ín├ş obyvatel pitnou vodou v kraji zab├Żvat i v dal┼í├şch ─Ź├şslech.

─îtvrtletn├şk nezapomn─Ťl ani na zam─Ťstnance spole─Źnosti, kte┼Ö├ş oslavili 25 let od zalo┼żen├ş akciov├í spole─Źnosti SmVaK Ostrava, nebo na zaj├şmav├ę projekty, jen┼ż firma podpo┼Öila v programu Plaveme v tom spolu!

SmVaK - Z prvn├ş ruky - L├ęto 2017
Scroll to Top