Jihomoravský kraj podpoří vodárenskou infrastrukturu

blank

Krajští zastupitelé rozhodli o tom, že na vodovody, napojení k vodojemu nebo vybudování kanalizace uvolní více než 21 milionů korun.

Kraj podpoří další čtyři projekty z oblasti vodního hospodářství. „Celkem tyto projekty podpoříme více než 21 miliony korun. Pro obce jsou tyto stavby mimořádně finančně náročné a vlastně neufinancovatelné. V žádném případě by je nezvládly pokrýt jen ze svých zdrojů, takže je skládají z evropských dotací, příspěvků ministerstva nebo z Operačního programu Životní prostředí. Jsme rádi, že kraj jim může s těmito důležitými stavbami také pomoci,“ říká radní pro oblast investic Vladimír Šmerda.

Konkrétně se jedná o krajský příspěvek 2,8 milionu korun na napojení vrtané studny k vodojemu ve Sloupu. Na Vodovod Marek, který má do května příštího roku zajistit plynulé zásobování pitnou pro Lysice, Drnovice a Voděrady, pak kraj pošle 5 milionů. Pro realizaci vodovodu v lokalitě Kocinberk v Jabloňanech to bude 3,5 milionu. Na splaškovou kanalizaci ve Svinošicích odsouhlasili zastupitelé uvolnit deset milionů.

Scroll to Top