Na Frýdlantsku hlásí zdražení o 6,2 %

blank

Vodné a stočné v regionu od ledna vzroste o 6,2 %. Ceník schválila dozorčí rada Frýdlantské vodárenské společnosti. Uvedl to Deník. 

„V porovnání se skokovým růstem nákladů na ostatní životní potřeby i s nárůstem ceny vody u jiných vodáren, jde na Frýdlantsku jen o mírné zdražení vody. Je to dáno především tím, že nám cena za energie vzrostla výrazně už loni, a to o 138 % a promítla se už do letošních cen za vodu. Další zdražování energií se díky tomu do ceny vody pro příští rok nepromítá tak dramaticky. Navíc se nám daří šetřit díky opatřením na síti a pro příští rok jsme připravili i úspornější investiční plán,“ sdělil ředitel Frýdlantské vodárenské společnosti Petr Olyšar.

Největší podíl na zdražení má dramatický růst ceny elektrické energie. „Cena vody roste také kvůli 15% inflaci, která zdražuje vše, od materiálu přes chemikálie až po pohonné hmoty. Zdražila také povrchová voda u Povodí Labe a Lesů ČR o 9,5 %,“ uvedl Olyšar. FVS zdražuje i s ohledem na navýšení mezd zaměstnanců či používání nové chemikálie pro srážení fosforu na dvou čistírnách odpadních vod.

 

 

Scroll to Top