VaK Břeclav k rekonstrukci Komenského nábřeží

blank

Zvlněná vozovka a opakované havárie kanalizace. Vodohospodáři budou modernizovat Komenského nábřeží v Břeclavi. Společnost tím naváže na předchozí investici. 

„Podle kamerových zkoušek vyšlo najevo, že do kanalizace začaly prorůstat kořeny stromů, které ji poničily, na některých místech se různými vlivy vytvořily kaverny. Vodovody a kanalizace Břeclav se proto pustí do rozsáhlé opravy, která naváže na předchozí investici, která proběhla v letošním roce,“ uvedl ředitel VaK Břeclav Milan Vojta.

Výměna kanalizace následuje po vybudování protipovodňové zídky Povodím Moravy, poté přijde na řadu město, které opraví vozovku, chodníky a vymění veřejné osvětlení. „Předpokládaná cena prací na kanalizaci, vodovodu a všech souvisejících opatřeních byla dle projektu téměř 73 milionů korun, ve výběrovém řízení jsme však získali dodavatele o 3,7 milionu levnějšího. Přihlásilo se do něj pět uchazečů a stavební činnost bude realizovat společnost IDPS,“ doplnil předseda představenstva VaK Břeclav Dalibor Neděla.

Práce, které začnou v první polovině prosince, by měly skončit do konce července 2023. Společnost dále upozornila na to, že kanalizace je uložena hluboko, proto kvůli výkopům nebude možný provoz jedním jízdním pruhem, kde by došlo k sesuvům, jedná se ale o možnosti postupných uzavírek jednotlivých úseků, trasou jezdí linky MHD, ale také sanitky ZZS, pacienti nemocnice a polikliniky.

K významným projektům posledních měsíců patřila i modernizace vodojemu a jeho kopule v centru Břeclavi. Rekonstrukce stavby z roku 1927 vyšla na čtyři miliony.

 

Scroll to Top