Jurečka vystoupil na konferenci OSN v Šarm aš-Šajchu

blank

Ministr životního prostředí Marian Jurečka se účastní konference OSN o změně klimatu COP 27 v egyptském Šarm aš-Šajchu. S 1. místopředsedou Evropské komise Fransem Timmermansem přednesl projev za EU na plenárním zasedání ministerského týdne a také se setkal s několika ministry při bilaterálních jednáních. Redakce vodarenstvi.cz publikuje komentář ministra, který vyšel na www.mžp.cz. 

„Bez ohledu na to, z jaké země nebo regionu pocházíme, jsme už teď v každodenním životě konfrontováni se škodlivými dopady změny klimatu . Vědecké poznatky říkají, že situace je naléhavá a že musíme konat hned. Přestože jsme společně přijali řadu opatření, stále nejsou dostatečná a v mnoha oblastech přetrvává vážný nedostatek ambicí. Proto v této nelehké práci musíme vytrvat a urychlit mezinárodní úsilí o zmírnění škodlivých dopadů na klima a posílení adaptace na změnu klimatu,“ řekl ministr životního prostředí Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Jednání na expertní úrovni  v Egyptě podle něj ukázala, že hledání řešení vyžaduje vzájemné pochopení problémů a zájmů našich partnerů, ať už jde o zmírňování změny klimatu, přizpůsobování se jí, řešení ztrát a škod nebo o financování opatření na ochranu klimatu. „Během závěrečných dnů na COP27 musí ministři navázat na tvrdou práci vyjednávačů a zopakovat úspěch z Glasgow novým úspěchem ze Šarm aš-Šajchu – jen tak můžeme udržet pařížské cíle živé a reálné,“ řekl v projevu Jurečka.

 

 

Scroll to Top