Česká zemědělská univerzita spustila nový web

blank

Česká zemědělská univerzita v Praze (ČZU) spustila díky spolupráci s Českým hydrometeorologickým ústavem nový web – Agrometeorologie, který je určený především zemědělcům. Na něm zájemci najdou informace o předpovědi počasí, interaktivní grafy a informace o jednotlivých plodinách. 

Předpověď je poskytována na tři dny dopředu na úrovni jednotlivých katastrů a jedná se především o předpověď teploty vzduchu a srážkových úhrnů. Interaktivní grafy zase znázorňují údaje o denních hodnotách teploty vzduchu, teploty půdy, vlhkosti vzduchu, srážek, rychlosti větru a délce slunečního svitu pro jednotlivé katastry.

V části webu, která se věnuje plodinám, lze nalézt prahové hodnoty teploty vzduchu, půdy a úhrnu srážek pro danou plodinu. Součástí je i diskusní fórum, kde na dotazy odpovídají odborníci na danou problematiku.

Česká zemědělská univerzita v Praze je předním vzdělávacím a výzkumným centrem v oblastech lesnictví, životního prostředí, agrárního sektoru, udržitelnosti přírodních zdrojů, managementu a informatiky, techniky a regionálního rozvoje. ČZU vede studenty k zodpovědnosti a respektu k životnímu prostředí v zájmu udržitelného života budoucích generací. V roce 2020 tak obhájila svůj post nejudržitelnější univerzity v ČR. Univerzita sídlí v jedinečném zeleném moderním kampusu na Suchdole.

 

Scroll to Top