Koupací jezírko ve Škodalandu s novým brouzdalištěm

blank

Koupací jezírko, které se nachází v plzeňském sportovním areálu Škodaland, má nové brouzdaliště. To bylo vybudováno letos. Pro děti je zajištěna maximální bezpečnost. Navíc je pro ně nově k dispozici maják, který slouží jako skluzavka a zároveň kolem sebe rozstřikuje vodu pro osvěžení.

„Brouzdaliště je určené pro děti do 5 let a je hluboké 10 až 38 centimetrů. Voda do něj teče přes samostatnou úpravnu tak, aby byla zajištěna její nejvyšší kvalita. Na rozdíl od koupacího jezírka je v brouzdališti umístěna protiskluzová bazénová fólie. Pro pohodlný vstup do jezírka vede z brouzdaliště velké schodiště,“ doplnil první místostarosta Městského obvodu Plzeň 3 Petr Baloun.

Nové brouzdaliště (zdroj fotografií: Městský obvod Plzeň 3)

Koupací jezírko prošlo komplexní modernizací. Jsou v něm  prováděny pravidelné rozbory vody prostřednictvím akreditované laboratoře a aktuální stav je zveřejňován na vývěsce při vstupu do areálu a na internetových stránkách Krajské hygienické stanice Plzeňského kraje.

„Zcela unikátní, byť jednoduchý a pro jiný účel používaný systém, je instalace závlahových postřikovačů. První klíčovou funkcí tohoto umělého deště nad jezírkem je odrazování divokého ptactva, jehož přenocování na hladině byl dlouhodobý problém. Dalšími funkcemi jsou okysličování a ochlazování v létě přehřáté vody, které podporují správnou rovnováhu a kvalitu vody,“ dodal Baloun.

Zdroj: kurzy.cz

 

Scroll to Top