Hubáčková představila v EP priority českého předsednictví

blank

Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková vystoupila v pondělí 11. července v Evropském parlamentu v Bruselu. Během tradičního jednání na začátku každého předsednictví Rady EU prezentovala priority resortu parlamentnímu Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin (ENVI). Informovalo o tom ministerstvo životního prostředí. 

Během vystoupení seznámila poslance s nejdůležitějšími tématy z oblasti životního prostředí, jíž pro nadcházející půlrok předsedá. Mezi ně patří balíček klimatických opatření Fit for 55, ochrana biodiverzity, oběhové hospodářství či zamezení odlesňování. „Těší mě, že v zásadě má Rada i Evropský parlament priority nastavené velmi podobně. To je předpokladem pro rychlejší nalezení shody na výsledné podobě projednávané legislativy,“ řekla ministryně.

Dále Hubáčková odpovídala na dotazy poslanců, debata se kromě klimatického balíčku Fit for 55 točila také kolem energetické nezávislosti. Poslance zajímaly sociální dopady zdražení energií v souvislosti s klimatickým balíčkem nebo cíle pro biodiverzitu a obnovu přírody. Řada europoslanců české priority ocenila a označila je za velkou výzvu. Ministryně vyzdvihla i francouzské předsednictví v minulém období.

Scroll to Top