U Podolska na Orlíku dočasný zákaz koupání

blank

Laboratorní rozbory v tomto týdnu ukázaly ve vodě odebrané u Podolska na Orlíku velmi významné překročení hodnot III. stupně pro sinice a chlorofyl a, překročeny zde byly i limity pro další ukazatele. KHS Jihočeského kraje tak zde vyhlásila dočasný zákaz koupání. Informovaly o tom Kurzy.cz.

„Podle dnešních výsledků aktuálního rozboru musíme konstatovat, že voda u Podolska je nebezpečná ke koupání a neodpovídá hygienickým požadavkům. Byly zde překročeny limitní hodnoty III. stupně pro ukazatele sinice a chlorofyl-a, byla překročena limitní hodnota ukazatele vodní květ a rozbory ukázaly i sníženou průhlednost. Upozorňujeme veřejnost, že zde hrozí akutní poškození zdraví. Dne 23. 6. 2022 byl proto v této lokalitě vyhlášen dočasný zákaz používání povrchové vody ke koupání, který platí do odvolání,“ uvedla v pondělí 20. června ředitelka KHS Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Voda u autokempu Radava pak dostala jedničku, stejně i voda v rekreačních rybnících Staňkovský rybník a Hejtman na Jindřichohradecku. Co se týče dalších sledovaných lokalit, voda u autokempu Radava dostala jedničku, stejně jako voda v rekreačních rybnících Staňkovský rybník a Hejtman na Jindřichohradecku. Jedničku mají i vzorky vody, odebrané na Lipně u pláží v Černé v Pošumaví a v Lipně nad Vltavou, voda u pláže v Horní Plané dostala dvojku a to s ohledem na vyhodnocení mikrobiologických ukazatelů za uplynulé koupací sezóny, dle aktuálního rozboru je voda zde vhodná ke koupání.

Zdroj: Kurzy.cz

Scroll to Top