Valná hromada SVS

blank

Na programu jednání valné hromady v Teplicích byly obvyklé body, jako jsou zpráva představenstva a zpráva dozorčí rady za rok 2021. Účastníci také schválili účetní uzávěrku a rozhodli, že celý zisk z loňského roku ve výši 502,7 milionů půjde na investiční činnost společnosti.

„Každoročně vynaložíme přes 1,5 miliardy na investice. Obnovujeme a modernizujeme majetek v hodnotě přes 100 miliard korun a staráme se o vodu pro desetinu republiky. Přes enormní nárůst nákladů v posledním období chceme zodpovědně plnit ten nejdůležitější cíl: dodávat lidem na severu Čech kvalitní pitnou vodu a starat se o to, aby jí také další generace měly vždy dostatek,“ vysvětlil generální ředitel SVS Bronislav Špičák.

Předseda představenstva Tomáš Indra informoval valnou hromadu o ukončení transformační části projektu Zajištění provozu vodárenské infrastruktury po roce 2020, který přechází do rutinního provozu. Jeho výsledkem je vznik a stabilizace skupiny Severočeská voda. „Zvolený vlastnický model se servisním prvkem se ukázal jako nejrozumnější cesta. Na jedné straně tradice a dobré jméno vodárenských firem, které svou práci umí, a především odpovědnost měst a obcí, aby o naší vodě rozhodovali lidé u nás,“ uvedl Indra.

Scroll to Top