Nabídka napuštění bazénů od SmVaK Ostrava

blank

Společnost opět nabízí osvědčenou a efektivní cestu, jak napustit zahradní bazén a vyhnout se sousedským sporům nebo problémům ve vodovodní síti. Bazén je možné napouštět zdlouhavě z veřejné vodovodní sítě s rizikem řady nepříjemností, ale také se nabízí pohodlnější a výhodnější cesta v podobě dovozu cisternou, která je výrazně rychlejší a nedotkne se negativně okolních odběratelů. Česká republika každoročně potvrzuje, že je bazénovou velmocí.

Vodaři dále zdůraznili, že opatrnost je na místě také v případě napouštění bazénu ze studny. Je vhodné si nechat provést laboratorní rozbor, zda je voda k danému použití vhodná a nepředstavuje zdravotní riziko. Tuto službu nabízí partnerská společnost VodoTech.

SmVaK Ostrava zjednodušily a zpřehlednily cenovou politiku služby – kromě bezplatné zákaznické linky je možné využít jednoduchý poptávkový formulář na www.smvak.cz v sekci Nabídka služeb. Cena  je dána objemem bazénu a vzdáleností, na kterou se musí transportovat. Například při objemu bazénu sedm metrů krychlových a vzdálenosti do 10 kilometrů od provozního střediska je stanovena paušální cena 1 263 korun bez DPH.

„Problémy mohou přijít v momentě, kdy se rozhodne větší množství odběratelů v lokalitě napouštět prostřednictvím přípojky bazén ve stejný čas, a lidé ho chtějí mít navíc napuštěný co nejrychleji. Při náhlém zvýšení odběru může dojít ke změnám hydraulických poměrů vyvolaným vysokou rychlostí proudění vody v potrubí. To má za následek uvolňování usazenin a zákal vody, který se může dostat do poměrně širokého okolí. Nárazové odběry mohou také způsobit pokles tlaku vody. To se negativně projeví u ostatních odběratelů, kteří můžou být omezeni v odběru ze sítě,“ vysvětlil ředitel vodovodů společnosti SmVaK Ostrava Milan Koníř.

Důležité je dodržovat několik základních pravidel. Bazén je vhodné napouštět pozvolna, klidně několik dnů a ideálně mimo odběrové špičky. Nejlépe přes noc ve všední den. „Existuje pohodlnější a efektivnější řešení. Když si lidé nechají dovézt vodu do bazénu cisternou, vyhnou se nepříjemnostem, které mohou potenciálně nastat. Budou mít navíc jistotu, že nebudou omezovat své sousedy a předejdou případným sousedským sporům. V loňském roce jsme ke spokojenosti našich odběratelů napustili téměř tři sta bazénů,“ řekl dále Koníř.

Zájemci o dovoz vody k naplnění bazénu a autocisterny se mohou obrátit na zákaznickou linku SmVaK Ostrava 800 292 400, kde jim budou poskytnuty detailní informace o možnosti dodávky a ceně. Linka je bezplatná a je v provozu v pracovní dny od půl osmé ráno do osmi hodin večer.

Scroll to Top