Nový newsletter vodarenstvi.cz

blank

Vážení čtenáři,

jaro v květnu vypuklo na plné obrátky a lákalo k výletům. Třeba do přírody k vodě. Jaro bylo letos ale také suché a po nepříliš bohaté sněhové nadílce v zimě se začínají objevovat problémy s nedostatečnou kapacitou lokálních zdrojů především v menších obcích. Nepřišel dostatek dešťů, který je po zimě doplnil. I tato skutečnost ukazuje na význam regionálních a nadregionálních vodovodních systémů, na nezbytnost je obnovovat a udržovat v odpovídajícím stavu, případně dokonce propojovat a rozšiřovat.

Ostatně také to bylo jedním z důležitých témat, která se v květnu probírala na konferencích. Těch se konalo několik, ukazuje se, že lidem z oboru možnost osobního setkání během dvou let koronavirové pandemie chyběla a snažili se to v květnu během akcí v Praze, Valči nebo Táboře napravit.

Přejeme Vám pěkné finále jara, krásný začátek léta a chcete-li vyrazit do přírody k zajímavým místům spojeným s vodou, pořiďte si k tomu třeba unikátního knižního průvodce Putování za vodou, kterého je možné objednat na putovanizavodou@seznam.cz.

Newsletter je k dispozici zde. 

Redakce vodarenstvi.cz

Scroll to Top