Káranský vodovodník již v sobotu 14. května

blank

Pražské vodovody a kanalizace připravily pro fanoušky vodárenství, cyklistiky a pěší turistiky sportovně-charitativní akci pod názvem Káranský vodovodník. Akce se uskuteční 14. května v Káraném od 10 do 17 hodin. Součástí programu je cyklojízda, výlet pro pěší, prohlídka Úpravny vody Káraný a doprovodný program zaměřený na vodárenskou osvětu.

„Podmínkou je registrace na internetových stránkách www.pvk.cz. Maximální kapacita je pět set účastníků. Proto doporučujeme včasnou rezervaci,“ řekl mluvčí Tomáš Mrázek.

Účastníky čeká:                                                                              
– cyklotrasa v délce 27 nebo 41 kilometrů
– trasa pro běžce a pěší v délce 13 kilometrů
– prohlídka Úpravny vody Káraný
– doprovodný program pro děti

Jak uvedla firma, cílem nejsou špičkové výkony srovnatelné s profesionálními závodníky. „Chceme, abyste si užili volný den v přírodě, společně s vaší rodinou nebo kamarády. Je jen na vás, zda zvolíte cyklotrasu, nebo je vám bližší pěší či běžecké tempo. Jsou připraveny trasy mimo rušné silnice v nenáročném terénu, které zvládne každý. Po sportovním výkonu si můžete prohlédnout úpravnu vody a dozvědět se spoustu zajímavých informací o výrobě pitné vody v Káraném,“ uvedly Pražské vodovody a kanalizace, které také za každého účastníka, který dokončí některou z tras, věnují sto korun obecně prospěšné společnosti Asistence.

Scroll to Top