Tendr na provoz lodních linek v letech 2022-2026

blank

Novinkou v lodní dopravě v Ústeckém kraji bude integrace přívozu Hřensko – Schöna do Dopravy Ústeckého kraje. Ústecký kraj hodlá i v příštích letech provozovat prostřednictvím integrovaného dopravního systému lodní linky. Ty vedou z Ústí nad Labem do Roudnice nad Labem (mimořádně až do Brandýsa nad Labem) a z Ústí nad Labem do Hřenska (až do Bad Schandau).

Kraj již vypsal vypsal soutěž na provozovatele lodních linek na léta 2022 až 2026, sezona trvá vždy od dubna do října. Rozsah veřejné zakázky je stanoven v rozmezí nejméně 1 074 plavebních hodin a nejvýše 1 611 plavebních hodin. Novinkou bude integrace přívozu Hřensko – Schöna do Dopravy Ústeckého kraje.

„Až nyní se podařilo získat od dopravce přívozu kladnou odezvu a finálně vše dojednat. Umožní to návštěvy Hřenska a přilehlých lokalit s jízdními doklady DÚK, čímž se uleví v letní sezóně hodně vytížené autobusové lince. V mimosezónním období tím vzniká spojení do Hřenska za tarif DÚK dokonce četnější, než je přímá doprava autobusem,“ doplnila mluvčí kraje Magdalena Franková.

Zdroj: zdopravy.cz

Scroll to Top