Pšenička k rekordním investicím SmVaK Ostrava

blank

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava ohlásily investice do vodárenství na Frýdecko-Místecku, kam alokovaly 170 milionů korun. Do výroby a dodávek pitné vody bude v investičně rekordním roce směřovat 83 milionů korun, 87 milionů si vyžádá oblast odvádění a čištění vody odpadní. Redakce vodarenstvi.cz se zaměřila také na celkové investice společnosti nejen v letošním roce.

„V roce 2022 investujeme do vodárenské infrastruktury 753 milionů korun. Dalších 288 milionů bude směřovat do oprav. Jde o nejvyšší částku v historii společnosti. Od roku 2000 investovaly SmVaK Ostrava do výroby a distribuce pitné vody šest miliard korun. Pět miliard směřovalo do odvádění a čištění vody odpadní. Celkem tedy společnost investovala 11,2 miliardy korun a další významné prostředky využila na opravy a údržbu svého majetku,“ vysvětlil generální ředitel společnosti SmVaK Ostrava Anatol Pšenička.

Téměř 334 milionů korun poputuje do oblasti kanalizací a čistíren odpadních vod, více než 256 milionů do vodovodních sítí a 143 milionů do páteřního výrobního a distribučního systému pro dodávky pitné vody v regionu – Ostravského oblastního vodovodu. Spolu s opravami dosáhne částka, kterou firma vloží do obnovy a rozvoje infrastruktury pro dodávky pitné vody a odvádění a čištění vody odpadní 1,04 miliardy korun.

Scroll to Top