Hotel Thermal znovu zavřel bazén

blank

Venkovní bazén je opět zavřený. Deník připomněl, že tak pokračují průtahy s výstavbou saunového centra, jehož otevření plánoval hotel Thermal na začátek letošního roku. Problémy zde už byly loni. Ředitel Vladimír Novák odmítá některé informace, které se v souvislosti s obří rekonstrukcí šíří.

Dle vyjádření Nováka je třeba dodělat sauny, odstranit vady z přejímky bazénu a problémy, které vyvstaly ze zkušeností s jeho provozem. „Saunové centrum i bazén bychom rádi otevřeli v průběhu března, po provedení kolaudace druhé etapy. To už by mělo být v provozu gastrocentrum, snack bar, šatny a další veškeré služby. Doufám, že generální dodavatel a stavebníci práce v tomto limitu dokončí a dodrží avizované termíny,“ uvedl Dvořák.

Modernizace za téměř miliardu začala v hotelu před rokem a půl. „Bylo a je to náročné období, a o to víc nás mrzí fámy, které se kolem uzavření venkovního bazénu nyní znovu vyrojily. Voda se z bazénu neztrácí ani neuniká, to musím dementovat, stejně jako informace, že vřídelní voda ucpává potrubí, kterým se bazén napouští. To pravda není. Že je vřídelní voda agresivní, s tím se při volbě bazénové technologie počítalo,“ vysvětlil ředitel Novák.

Modernizace zprovozněním saunového centra a znovuotevřením venkovního bazénu v březnu zdaleka nekončí. „Hotelovou věž už máme téměř dokončenou, zbývají nám dvě poslední horní patra. Ta jsou ale určena pro ambulance a technické zázemí, takže to provoz hotelu vůbec nenaruší. Kongresový sál už je dokončený a úpravou nyní prochází vnitřní pasáž hotelu,“ doplnil Novák.

Scroll to Top