Jurečka odvolal generálního ředitele Lesů ČR

blank

Podle vicepremiéra a pověřeného ministra zemědělství Mariana Jurečky za tím stojí manažerská pochybení generálního ředitele Josefa Vojáčka a neefektivní reorganizace státního podniku. Lesy ČR například nahradily 11 krajských ředitelství sedmi oblastními. Změna organizační struktury s vytvořením oblastních ředitelství podle Jurečky vedla ke zhoršené spolupráci a komunikaci s místními samosprávami, zejména na úrovni lesních správ. 

„Lesy České republiky spravují polovinu všech našich lesů a mají zásadní vliv nejen na boj s kůrovcem, ale i obnovu našich lesů a jejich adaptaci na klimatickou změnu. Při problémech, se kterými se lesníci musí potýkat, není možné řídit podnik centrálně z několika málo míst, naopak je třeba naslouchat těm, kteří nejlépe znají daný region, a podle toho přijímat efektivní opatření v místě. Bohužel změna organizační struktury s vytvořením oblastních ředitelství vedla ke zhoršené spolupráci a komunikaci s místními samosprávami, zejména na úrovni lesních správ,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Státní podnik Lesy ČR obhospodařuje více než 1,2 milionu hektarů lesního majetku, tedy šestinu plochy ČR a zhruba polovinu lesů v ČR. Pečuje téměř o 39 tisíc kilometrů toků, tedy přibližně o třetinu délky toků a bystřin v ČR. Josef Vojáček byl do funkce generálního ředitele jmenován 3. září 2018.

Scroll to Top