Pšenička v Deníku: Maximální odpovědnost vodařů v době covidu

blank

Jako náročný a úspěšný hodnotí rok 2021 generální ředitel SmVaK Ostrava Anatol Pšenička. V uplynulých letech bylo podle něj nejčastějším tématem debat to, že přes delší suché období dokázala společnost díky systému Ostravskému oblastnímu vodovodu zajistit spolehlivé dodávky pitné vody pro všechny odběratele. Letos je dominantním tématem stejně jako v jiných odvětvích to, jak se obor vypořádal s epidemiologickou situací a omezeními z ní vyplývajícími.

Především chci poděkovat všem zaměstnancům, že přes omezení, která s sebou situace přinesla, přistupují k práci s maximální odpovědností a motivací. Jen díky tomu jsme dokázali přes vládní nařízení a interní opatření, která jsou s ohledem na obor, v němž působíme, vždy přísnější než ta uplatňovaná celostátně, zajistit spolehlivé dodávky kvalitní pitné vody a odvádění a čištění vody odpadní všem odběratelům. Ti nijak nepocítili to, jakým způsobem pandemie ovlivnila naše každodenní fungování,“ zdůraznil Pšenička.

Zároveň ho mrzí, že je toto vše vnímáno jako samozřejmost. „Proto vznikla i iniciativa #vodavprvnilinii, kdy se snažíme upozornit na to, že bez dodávek vody nemůže fungovat žádný segment života společnosti a představitelé státu by si to nejen během pandemických situací měli uvědomit. Pandemický plán máme vypracovaný pro celou společnost i pro jednotlivé segmenty činnosti. Dokument je koncipován tak, aby v jakékoliv situaci, která může nastat, společnost zajistila plnění hlavních úkolů, tedy výrobu, distribuci a dodávku kvalitní pitné vody, stejně jako odvádění a čištění vody odpadní všem zákazníkům,“ řekl šéf vodařů.

Scroll to Top