VaK Břeclav: Cena vody stoupne jen minimálně

blank

Cena vody v oblasti působnosti společnosti stoupne o inflaci a výdaje na úpravu infrastruktury. Navýšení je v řádu procent, cena reaguje na inflaci a opravu desítky let staré infrastruktury.

„V roce 2022 zaplatí odběratelé více pouze o necelých 6,5 korun za metr krychlový, což je navýšení něco málo přes 6 procent. Jde tedy o inflaci, odpisy a samozřejmě o náklady na opravu a výstavbu nové infrastruktury. Souvisí s tím také zdražování energií. Někde opravujeme desítky let staré potrubí, jinde budujeme zcela nové,“ uvedla mluvčí Eliška Windová s tím, že VaK Břeclav dodává vodu více než 36 tisícům odběratelů.

Ceník odsouhlasilo na listopadovém jednání představenstvo společnosti. „U pitné vody dochází ke zdražení asi o dvě koruny bez DPH, vyšší zdražení je u vody odpadní, kde se blížíme čtyřem korunám bez DPH,“ vyčíslila Windová. Jak doplnila, odběratelé od 1. ledna 2022 zaplatí za metr krychlový 111,1 korun.

Hlavní činností firmy je výroba a dodávka pitné vody spolu s odváděním a čištěním odpadních vod a provozování vodovodů a kanalizací pro veřejnou potřebu. Většina pitné vody je vyráběna v úpravnách vody. Zbytek je odebírán přímo ze zdrojů a po hygienickém zabezpečení dodáván do sítě.

Scroll to Top