Citelná inflace může ovlivnit šetření s vodou

blank

Jak uvedly kurzy.cz, kvůli citelné inflaci a růstu cen vodného a stočného budou domácnosti v ČR vehementněji než dosud usilovat o šetření vodou. Aktivnější v tomto ohledu budou podle všeho spíše ženy než muži.

Kurzy.cz dále uvedly, že podle průzkumů a analýz pro značku Finish vnímají totiž ženy plýtvání vodou jako problém více než muži a při mytí nádobí spotřebovávají v průměru o téměř jednu desetinu vody méně.

Průzkum společnosti Stem Mark pro značku Finish také odhalil, že 30 procent mužů si nemyslí, že Češi plýtvají vodou, zatímco u žen tento názor sdílí pouhá pětina. Něžné pohlaví rovněž považuje téma šetření vodou v České republice za důležité. Rozhodně souhlasí dvě třetiny žen.

U mužů jde o 56 procent. Data potvrzují i analýzy společnosti Ipsos. Z nich vychází, že v domácnostech s myčkou muži o více než 20 procent častěji myjí nádobí v ruce namísto vložení do myčky a při mytí nádobí spotřebovávají o téměř jednu desetinu vody více než ženy. Když už ale myčku použijí, ženy v o 6 procentech více případů předmývají nádobí před tím, než ho vloží do myčky.

Zdroj: Kurzy.cz

Scroll to Top