Čtvrtinová návštěvnost bazénů na Vysočině

blank

Do městských bazénů na Vysočině a dalších sportovních zařízení chodí podstatně méně lidí než v letech před epidemií, mají letos milionové ztráty. Další úbytek návštěvníků provozovatelé čekají po zpřísnění podmínek proti šíření COVID-19.

Například krytou část jihlavského akvaparku Vodní ráj letos v říjnu využilo 3800 lidí. Ve stejném měsíci roku 2019, když ještě epidemie nebyla, jich přišlo 9600. V prvních dvou letošních listopadových týdnech se tam vystřídalo 1750 lidí.

 Návštěvnost relaxačního centra s bazény ve Žďáru nad Sázavou je proti běžným rokům třetinová až čtvrtinová. Samozřejmě, že to bude mít dopad, jestli se nebudou uznávat testy, které si lidi mohou udělat na místě, uvedl ředitel městské organizace Sportis Vladimír Kovařík.

Výrazně méně návštěvníků využívá zařízení v Bystřici nad Pernštejnem spravovaná městkou firmou Areál sportu a kultury. Pokud budou moci dovnitř jen lidé očkovaní nebo s potvrzením o prodělání covidu, avizovali tam už zrušení pořadatelé soutěží v bowlingu a squashi. Nedokážu si to představit bez toho, aby to ten stát nějakým způsobem začal kompenzovat, řekl jednatel Jan Illek k propadu tržeb.

Scroll to Top