Benefiční akce na Žermanické přehradě

blank

Parta milovníků zimního plavání a otužování z Horních Bludovic se rozhodla, že své ponory do chladné vody povýší na další úroveň. U Žermanické přehrady v kempu Lučina se v sobotu 13. listopadu sešli nejen členové spolku Zimní koupelníci, jak si otužilci říkají, ale také dobrovolníci, aby svým plaváním podpořili nevidomého Kamila Kotase z Horních Bludovic. Informoval o tom Deník.

Motto akce s názvem Kamilovy míle sice znělo: Kolik metrů uplaveš, tolik korun věnuješ na charitu. Od uplavané vzdálenosti se však podle Deníku peníze nepočítaly, příchozí mohli do zapečetěné kasičky anonymně věnovat libovolnou částku. Nakonec se vybralo 31 553 korun. Kamil žije v Horních Bludovicích a je nevidomý. Před časem také přišel o matku a nyní žije s otcem.

„Jde o první ročník této akce, charita je u nás novinkou. Myslím, že dnešní bohatá společnost by měla myslet na osoby, které jsou nemocné, handicapované a které v životě neměly tolik štěstí jako ostatní. Kamila jsme oslovili a nabídli mu pomoc, protože jsme chtěli, aby to bylo adresné. Aby se za tím neskrývala žádná velká organizace, ale abychom podpořili konkrétního člověka, kterého známe a je nám blízký. Proto jsme si vybrali Kamila,“ řekl předseda Zimních koupelníků Petr Smejkal.

Scroll to Top