Nadace Tipsport podpoří výsadbu a obnovu zeleně na jižní Moravě

blank

Nadace tak učiní prostřednictvím speciálního grantu ve výši jednoho milionu korun v oblastech postižených přírodní katastrofou na konci června. Podle nadace je grantová výzva s názvem Obnova zeleně na jižní Moravě určena obcím, neziskovým subjektům vykonávajícím veřejně prospěšnou činnost v oblasti ochrany životního prostředí či příspěvkovým organizacím, které působí především na území a v blízkém okolí tornádem zasažených obcí.

O čerpání lze zažádat do 30. listopadu 2021. „Chtěli bychom tímto grantovým programem podpořit všechny projekty na péči o poškozené stromy i výsadby tam, kde stromy po ničivém tornádu úplně chybí. Grantové žádosti vyhodnocujeme průběžně, s čerpáním finančních prostředků mohou obce a neziskové organizace počítat do dvou týdnů od schválení grantové přihlášky,“ uvedla ředitelka Nadace Tipsport Lucia Štefánková.

Několika desítkami tisíc korun na jaře podpořila nadace výsadbu nových třešňových a švestkových stromů ve středočeské Chodouni, které přispějí ke zklidnění proudění větru a zadržování vody v krajině Levandulového údolí na Berounsku. Místo je unikátní především pěstováním levandule chodouňské v BIO kvalitě. Nadace byla založena v roce 2017 a působí v České republice i na Slovensku. Zaměřuje se na podporu a ochranu životního prostředí, zkvalitnění života obyvatel Berounska, podporu sportu i kulturního dědictví a pomoc zaměstnancům holdingu.

Scroll to Top