Ocenění pro SOVAK ČR

blank

Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR obdrželo pro oblast bezpečnosti ocenění pod názvem Bezpečná organizace. Cena je určena nejen pro významné oborové organizace, ale také pro malé, střední i velké podniky. Certifikát převzal z rukou garanta projektu Radka Kubíčka ředitel a člen představenstva Vilém Žák.

Projekt pod názvem Bezpečná organizace, který se zaměřuje na řešení bezpečnostní problematiky a aktivní řešení bezpečnostní politiky v organizacích, byl spuštěn v průběhu roku 2020. Výsledkem dlouhodobé spolupráce je zjištění, že SOVAK ČR splňuje výstupy pro kontrolní a dozorové orgány, které jsou pro tento rok u této organizace zaměřeny na oblast zpracování a ochrany osobních údajů (GDPR). Audit byl složený z místního šetření a revize provozně-bezpečnostní dokumentace, včetně směrnic a přijatých opatření, souladu s národní legislativou a s legislativou Evropské unie.

Dále byli všichni zaměstnanci proškoleni v otázkách problematiky ochrany osobních údajů především se zaměřením na řešení bezpečnostních incidentů a praktických problémů. Garant projektu doplnil, že díky projektu Bezpečná organizace uvítají další účastníky z oboru vodovodů a kanalizací, aby tak mohly být představeny jako příklady dobré praxe i vodárenské společnosti.

Scroll to Top