OVAK ke kvalit─Ť pitn├ę vody v Ostrav─Ť

blank

Jak uvedli vodohospod├í┼Öi, pitn├í voda je prost┼Öednictv├şm akreditovan├Żch Hydroanalytick├Żch laborato┼Ö├ş spole─Źnosti Ostravsk├ę vod├írny a kanalizace kontrolov├ína na v┼íech ─Źerpac├şch stanic├şch a ├║pravn─Ť, na d┼»le┼żit├Żch strategick├Żch m├şstech jako jsou vodojemy a m├şstech, kde OVAK vodu p┼Öeb├şr├í s ─Źetnost├ş minim├íln─Ť jedenkr├ít a┼ż dvakr├ít m─Ťs├ş─Źn─Ť.

K┬átradi─Źn├şm vodohospod├í┼Ösk├Żm stavb├ím pat┼Ö├ş vodojemy, kter├ę slou┼ż├ş p┼Öedev┼í├şm k akumulaci vody a vyrovn├ín├ş rozd├şl┼» mezi p┼Ö├ştoky z vodn├şho zdroje a odb─Ťry spot┼Öebitel┼» a k zaji┼ít─Ťn├ş pot┼Öebn├ęho tlaku ve vodovodn├ş s├şti. D├şky report├í┼żi se tak m┼»┼żete pod├şvat na hladnovsk├ę vodojemy, kter├ę z├írove┼ł tvo┼Ö├ş jednu z┬ádominant m─Ťsta a poch├ízej├ş z┬áosmdes├ít├Żch let dvac├ít├ęho stolet├ş.

OVAK je provozn├ş firma, jej├şm┼ż minoritn├şm vlastn├şkem je majitel infrastruktury ÔÇô statut├írn├ş m─Ťsto Ostrava. Zhruba 35 % pitn├ę vody se vyr├íb├ş z podzemn├şch zdroj┼» nach├ízej├şc├şch se na ├║zem├ş m─Ťsta, zbytek nakupuje jako vodu p┼Öedanou od nejv─Ťt┼í├ş vod├írensk├ę spole─Źnosti v kraji ÔÇô SmVaK Ostrava.

Scroll to Top