Pravidelná deratizace v Českých Budějovicích

blank

Přibližně 330 kilogramů nástrah položí v nadcházejících dnech a týdnech na vytipovaná místa v Českých Budějovicích pracovníci odborné firmy. Díky deratizaci se daří vodohospodářům ze společnosti ČEVAK udržovat výskyt potkanů v krajském městě pod kontrolou.

„Deratizace se uskutečňuje dvakrát do roka, na jaře a na podzim. Tentokrát byla pokládka nástrah zahájena v pondělí 13. září a pokračovat bude do konce října. Následně se všechna místa znovu zkontrolují a deratizátoři podle potřeby nástrahy doplní,“ řekla mluvčí společnosti ČEVAK Jitka Kramářová.

Podle ní se odborná firma nejprve zaměří na střed města, Pražské předměstí a část Čtyři Dvory. „Dále přijde na řadu Rožnov, Lidické předměstí, Havlíčkova kolonie, Nové Hodějovice a Suché Vrbné,“ vyjmenoval vedoucí provozního střediska České Budějovice Ondřej Koupal.

Odborná pokládka neohrozí žádná domácí zvířata. Dává se totiž výhradně do šachet. „Máme vytipovaná místa, kde se potkani vyskytují. Většinou tam, kde je velká koncentrace odpadků, tedy zbytků jídel, jako jsou například sídliště, ale i stará zástavba ve městech,“ doplnil Koupal. Podle rámcových odhadů na jednoho obyvatele větších měst připadá čtyři až pět těchto škůdců.

Scroll to Top