Stavba nového bazénu ve Valašském Meziříčí

blank

V první polovině července potvrdila valná hromada městské společnosti ST Servis výběr dodavatele nového bazénu včetně ohřevu vody pro areál letního koupaliště. Návštěvníkům by měl sloužit od letní sezony v roce 2022.

Ačkoliv každoročně navštíví valašskomeziříčské městské koupaliště 30 tisíc lidí, kapacita stávajících bazénů zejména v horkých letních dnech nedokáže pokrýt zájem návštěvníků. „V areálu máme v tuto chvíli oplocenou díru, kde se dříve nacházel starý plavecký bazén. Tento prostor je nevyužívaný již od roku 2006. I když naši předchůdci na radnici zvažovali mimo jiné jeho zavezení, my jsme se rozhodli využít toto místo pro vznik další vodní plochy s mnoha atrakcemi. Nový bazén by měl nabídnout adekvátní vyžití nejen pro mládež, ale také pro starší generaci,“ nastínil problematiku starosta Robert Stržínek.

Radnice vyhlásila výběrové řízení na dodavatele. „Původně projektované náklady přes 61 milionů korun bez DPH se nám podařilo soutěží snížit na 57,5 milionu. Takový výsledek nás opravdu těší, a to zejména s ohledem na enormní růst cen ve stavebnictví. V posledních měsících totiž stoupla o desítky procent cena některých stavebních materiálů, mimo jiné nerezových prvků,“ řekl starosta. Stavba začne v září. „Dokončen by měl být v příštím roce tak, aby si jej návštěvníci už o prázdninách mohli užít naplno,“ vysvětlila Miroslava Wrzecká, jednatelka městské společnosti ST Servis.

Bazén nabídne lidem například šestnáctimetrovou skluzavku nebo pětasedmdesátimetrový tobogán. „Díky tepelné přípojce se nový bazén dočká také ohřevu vody, což přispěje k prodloužení letní koupací sezony,“ řekl také Stržínek. ST Servis rovněž chystá rekonstrukci hlavního vstupu na koupaliště. „V tomto případě pracujeme s projektovanými náklady 3,4 milionu korun. Aktuálně dokončujeme výběrová řízení na dodavatele jednotlivých částí rekonstrukce. Stavební práce plánujeme zahájit taktéž po konci aktuální sezony v září,“ doplnila Wrzecká. Díky novému bazénu s plochou 800 metrů čtverečních se kapacita zvýší z 320 na 580 osob a denní kapacita areálu z původních 1 600 na 2 300 návštěvníků.

Scroll to Top