Vodárenská věž v Českých Budějovicích slaví 300 let

blank

Šestým rokem přivítá návštěvníky Vodárenská věž na Mánesově ulici v Českých Budějovicích. Letní sezona komentovaných prohlídek začíná v sobotu 3. července. I letos se návštěvníci podívají nejen na věž, která je unikátní technickou památkou, ale zavítají také do původního vodojemu, kde shlédnou příběh koloběhu vody v přírodě i lidském životě. 

„Prohlídky pro veřejnost pořádáme po celé letní prázdniny vždy v sobotu a neděli v 10.00, 13.00, 14.45 a nově jsme přidali také prohlídku od 16.30. Všem zájemcům doporučujeme, aby se včas registrovali prostřednictvím internetových stránek www.vodarenskavezcb.cz. Tak budou mít jistotu, že se na prohlídku skutečně dostanou,“ řekla mluvčí ČEVAK Jitka Kramářová.

blank

Maximální kapacita komentovaných prohlídek je 20 osob, a to včetně dětí. „Letos navíc uplyne 300 let od doby, kdy se věž začala stavět. Proto jsme si pro fanoušky věže přichystali dárek v podobě unikátního programu Experiment aneb plnou parou vpřed,“ sdělila Kramářová. Dále si také zájemci mohou zajít do areálu pod věží a prohlédnout si naučnou stezku o vodárenství s deseti zastaveními.

Scroll to Top