Deváťáci z 25. základní školy v Plzni uklízeli Homolku a břeh Radbuzy

blank

Vybaveni velkými pytli, rukavicemi a dřevěnými tyčemi s bodci se v pátek 11. června vypravili žáci 25. základní školy Plzeň z Chválenické ulice do lesoparku Homolka a také na stezky podél řeky Radbuzy. Škola se totiž rozhodla uspořádat Ekoden a tato místa vyčistit.

„Žáci byli před akcí proškoleni a díky spolupráci s Městským obvodem Plzeň 2-Slovany i vybaveni tak, aby byl pro ně sběr odpadků bezpečný. Injekčních jehel a stříkaček se samozřejmě nedotýkali, k jejich likvidaci jsme povolali Městskou policii Plzeň. Iniciativa k uspořádání Ekodni vzešla od samotných žáků. Díky tomu, že se do úklidu pustili, mohli sami poznat, že stále jsou někteří lidé nezodpovědní a přírodu znečišťují,“ uvedla Lucie Kantorová, radní města Plzně pro oblast školství, která zároveň působí jako pedagožka na 25. ZŠ.

fotografie: H. Josefová

Přírodu uklízeli žáci 9. D spolu se čtyřmi spolužáky z 9. A. „Dohromady jich bylo dvacet sedm. Rozhodli jsme se uklidit nejbližší lesopark, který máme u školy, tedy Homolku. Odtud jsme pak postupovali ke Škoda sport parku a pak podél řeky Radbuzy směrem k centru města,“ doplnila třídní učitelka 9. D Martina Kloučková.

blank

Scroll to Top