PVS z├şskala protikorup─Źn├ş certifik├ít

blank

Pra┼żsk├í vodohospod├í┼Ösk├í spole─Źnost (PVS) stoprocentn─Ť vlastn─Ťn├í hlavn├şm m─Ťstem Prahou z├şskala jako prvn├ş m─Ťstsk├í spole─Źnost certifik├ít protikorup─Źn├şho managementu. Prvn├ş┬átakovou┬áfirmou v ─îesk├ę republice byly v roce 2020 Pra┼żsk├ę vodovody a kanalizace, v nich┼ż┬áje PVS 49% vlastn├şkem.

ÔÇ×Protikorup─Źn├ş chov├ín├ş a odolnost proti korupci v┬ár├ímci m─Ťsta a m─Ťstsk├Żch firem je prioritou sou─Źasn├ę magistr├ítn├ş koalice. Je pro m─Ť pot─Ť┼íuj├şc├ş, ┼że jako prvn├ş m─Ťstsk├í spole─Źnost z├şskala protikorup─Źn├ş certifik├ít ISO pr├ív─Ť ta, kterou m├ím ve sv├ę gesci. Koleg┼»m z┬áPVS blahop┼Öeji a vzkazuji jim, ┼że v┬átomto sm─Ťru maj├ş moji bezv├Żhradnou podporu,ÔÇť uvedl n├ím─Ťstek pro oblast ┼żivotn├şho prost┼Öed├ş a technick├ę vybavenosti Petr Hlubu─Źek.

Syst├ęm protikorup─Źn├şho managementu ISO 37001:2016 je norma, kter├í byla vyvinuta k┬átomu, aby organizac├şm pom├íhala vytvo┼Öit, implementovat, udr┼żovat a zdokonalovat jejich syst├ęmy managementu s┬ác├şlem zamezit ├║platk├í┼Östv├ş. ÔÇ×Jde o┬ácertifikaci, kter├í je ve vysp─Ťl├ęm sv─Ťt─Ť pom─Ťrn─Ť roz┼í├ş┼Öen├í. Rozhodn─Ť se ned├í tvrdit, ┼że by samotn├ę ISO 37001┬áum─Ťlo zabr├ínit korupci, ale jeho hlavn├ş v├Żznam je v┬átom, ┼że posunuje transparentnost proces┼» v┬áorganizaci na mnohem vy┼í┼í├ş, s┬átrochou nads├ízky ┼Öe─Źeno┬áÔÇô evropskou ├║rove┼ł. Proto je t┼Öeba podobn├í organiza─Źn├ş opat┼Öen├ş v┬ápra┼żsk├Żch firm├ích zav├íd─Ťt kontinu├íln─Ť,ÔÇť vysv─Ťtlil pra┼żsk├Ż radn├ş pro transparentn├ş politiku Adam Z├íbransk├Ż.

Zav├íd─Ťn├ş protikorup─Źn├şch opat┼Öen├ş podle mezin├írodn├şho standardu normy ISO 37001┬ázah├íjila firma v┬áz├í┼Ö├ş 2019 a 12.┬áb┼Öezna 2021 zapo─Źal certifika─Źn├ş audit veden├Ż mezin├írodn├ş auditorskou firmou Bureau Veritas. ÔÇ×Po 18┬ám─Ťs├şc├şch intenzivn├ş pr├íce se n├ím poda┼Öilo splnit jeden z┬ác├şl┼», kter├Ż jsme si v┬ároce 2019┬ástanovili. V┬ám├ęm p┼Öedchoz├şm p┼»soben├ş v┬ánadn├írodn├şch poradensk├Żch firm├ích jsme byli na korup─Źn├ş jedn├ín├ş velmi citliv├ş a do m─Ťstsk├ę spole─Źnosti jsem p┼Öi┼íel s┬áp┼Öesv─Ťd─Źen├şm, ┼że vysok├ę etick├ę standardy jsou nezbytn├ę i┬ápro ve┼Öejnou spr├ívu a jej├ş firmy. Ukazuje se, ┼że s┬áur─Źitou d├ívkou ├║sil├ş lze procesy ve firm─Ť nastavit tak, ┼że spln├ş i┬ávelmi p┼Ö├şsn├í protikorup─Źn├ş krit├ęria, jak├í norma ISO 37001: 2016┬ábezpodm├şne─Źn─Ť vy┼żaduje,ÔÇť doplnil p┼Öedseda p┼Öedstavenstva PVS Pavel V├ílek.

Scroll to Top