TK SOVAK ČR: Poděkování pracovníkům ve vodárenství

blank

22. března si svět připomněl význam vody při Světovém dni vody, který byl Organizací spojených národů vyhlášen v roce 1993. Důvodem byla skutečnost, že již v té době miliarda lidí trpěla nedostatkem pitné vody a tím, že k ní nemá přístup.

V souvislosti s aktuální pandemií, způsobené koronavirem označovaným jako SARS CoV-2 a v souvislosti s výskytem nemoci COVID-19, nabývá podle SOVAK ČR nenahraditelnost vody ještě většího významu. Neustále také platí základní doporučení ze strany orgánů ochrany veřejného zdraví k prevenci nákazy, abychom si všichni a často myli ruce čistou tekoucí vodou.

Při příležitosti Světového dne vody rovněž zástupci ministerstva zemědělství, SVH ČR, SOVAK ČR a CzWA poděkovali všem, kteří se o vodu starají zvláště v této pandemické době. Díky nim se ti, kteří jsou v první linii v boji s pandemií, mohou soustředit na svoji práci, a naopak se nemusí starat o v našem vnímání samozřejmé věci, jako je dostatek bezpečné pitné vody a bezproblémové odvádění a čištění vody odpadní.

Scroll to Top