Elektr├írna Po─Źerady m├í v├şt─Ťze tendru na surovou vodu

blank

Stal se j├şm ─îEZ. Celkov├í hodnota zak├ízky je 4,5┬ámiliardy.┬áHn─Ťdouheln├í elektr├írna m├í nov├ęho majitele, skupinu Sev.en Energy finan─Źn├şka Pavla Tyka─Źe. P┼Öevod od spole─Źnosti ─îEZ se uskute─Źnil b─Ťhem Silvestra. Sev.en se nov├Żm majitelem stal o t┼Öi roky d┼Ö├şve, ne┼ż bylo p┼»vodn─Ť pl├ínov├íno.

Spole─Źnosti podle ─îesk├ęho rozhlasu loni v ┼Ö├şjnu uvedly, ┼że se na urychlen├ş prodeje elektr├írny dohodly s ohledem na nov├ę emisn├ş normy Evropsk├ę unie. Zm─Ťnu majitele dlouhodob─Ť kritizuj├ş ekologov├ę, proto┼że jim vad├ş zejm├ęna fakt, ┼że Tyka─Źova firma pl├ínuje provozovat elektr├írnu d├ęle ne┼ż ─îEZ. Jak uvedl d├íle ─îesk├Ż rozhlas, z├ístupci Sev.en Energy loni v b┼Öeznu ozn├ímili, ┼że spole─Źnost chce zmodernizovat hn─Ťdouhelnou elektr├írnu Po─Źerady tak, aby mohla b├Żt v provozu i po roce 2028, kdy by m─Ťly za─Ź├şt platit dal┼í├ş, p┼Ö├şsn─Ťj┼í├ş limity Evropsk├ę komise.

ÔÇ×Modernizace za─Źne bezprost┼Öedn─Ť po p┼Öevzet├ş elektr├írny. Aktu├íln─Ť p┼Öipravujeme pot┼Öebnou dokumentaci a prob├şh├í v├Żb─Ťr dodavatel┼» pro jednotliv├ę ─Ź├ísti ekologizace. C├şlem je opravit elektr├írnu tak, aby do budoucna splnila p┼Ö├şsnou evropskou legislativu,ÔÇť┬áuvedla┬ámluv─Ź├ş skupiny Sev.en Energy Gabriela S├íri─Źkov├í Bene┼íov├í. Hnut├ş Arnika p┼Öed n─Ťkolika m─Ťs├şci ozn├ímilo, ┼że Po─Źerady byly p┼Öedloni po elektr├írn─Ť Chvaletice ze skupiny Sev.en Energy druh├Żm nejhor┼í├şm ─Źesk├Żm zdrojem vypou┼ít─Ťn├ę rtuti do ovzdu┼í├ş, vody a p┼»dy.

Scroll to Top