Nad ka┼łonem Bystr├ę za Jurkovi─Źem na Pustevny

blank

┼ś├ş─Źka Bystr├í pramen├ş pod vrcholem Kn─Ťhyn─Ť a ─îertova ml├Żna v┬áMoravskoslezsk├Żch Beskydech jen kousek od turisticky atraktivn├ş lokality Pusteven. Kdy┼ż se vyd├íte proti jej├şmu proudu na hranici Kun─Źic pod Ond┼Öejn├şkem a trojanovick├ę ─Ź├ísti Bystr├ę tam, kde opou┼ít├ş horsk├Ż masiv, ─Źekaj├ş na v├ís n├ídhern├ę scen├ęrie, kter├ę vodn├ş tok p┼Öi sv├ę cest─Ť do ├║dol├ş vytv├í┼Ö├ş.

┼śeka si v┬áost┼Öe ┼Öezan├ęm ka┼łonu raz├ş cestu p┼Öes mohutn├ę kameny a skalnat├ę terasy. M├şsty podem├şl├í prudk├ę svahy nad korytem, n─Ťkde vytv├í┼Ö├ş m─Ťlk├ę a poklidn├ę z├íto─Źinky v┬ájinak byst┼Öe tekouc├şm koryt─Ť. V┬ám├şst─Ť zvan├ęm Vyrubanina naraz├şte na ├║pravnu vody, z┬án├ş┼ż jsou z├ísobov├íny Trojanovice a Kun─Źice pod Ond┼Öejn├şkem. Nad n├ş uvid├şte ┼Öadu m├şst, v┬ánich┼ż je voda z┬átoku odeb├şr├ína.

Kdy┼ż pokra─Źujete d├íle sm─Ťrem na Pustevny po zelen├ę turistick├ę zna─Źce, naraz├şte v┬ánadmo┼Ösk├ę v├Ż┼íce 750 metr┼» a n├ísledn─Ť 900 metr┼» na dv─Ť m├şsta, kde voda vytvo┼Öila v┬áprudk├Żch svaz├şch vodop├ídy. V┬áobdob├ş konce podzimu a za─Ź├ítku zimy si raz├ş voda s┬áohledem na hydrogeologickou situaci cestu, jak to ┼Ö├şctÔÇŽbyst┼Öe. Spolu s┬áokoln├şmi bu─Źinami oj├şn─Ťn├Żmi po─Ź├şnaj├şc├şm sn─Ť┼żen├şm v┼íe dohromady vytv├í┼Ö├ş poklidnou a kouzelnou atmosf├ęru zimy p┼Öich├ízej├ş do hor.

Scroll to Top